Key Races: Where the Winners Stand on Issues

We researched the candidates in 43 key Congressional districts and 8 Senate races that were the closest to call. Below is a list of the winners in each of these tight races, and where they stand on major issues.

LEGEND

Supports Does Not Support

HOUSE

SENATE

California 10th House District - Josh Harder - D

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

California 25th House District - Katie Hill - D

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

California 39th House District - Young Kim - R

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

California 45th House District - Mimi Walters - R

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

California 48th House District - Harley Rouda - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Florida 15th House District - Ross Spano - R

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Florida 26th House District - Debbie Mucarsel-Powell - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Florida 27th House District - Donna Shalala - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Georgia 6th House District - Lucy McBath - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Iowa 3rd House District - Cindy Axne - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Illinois 14th House District - Lauren Underwood - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Kansas 2nd House District - Steve Watkins - R

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Kentucky 6th House District - Andy Barr - R

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Maine 2nd House District - Jared Golden - D

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Michigan 8th House District - Elissa Slotkin - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Minnesota 1st House District - Jim Hagedorn - R

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

North Carolina 9th House District - Mark Harris - R

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

New Jersey 3rd House District - Andy Kim - D

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

New Jersey 7th House District - Tom Malinowski - D

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

New Mexico 2nd House District - Xochitl Torres - D

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

New York 19th House District - Antonio Delgado - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

New York 22nd House District - Anthony Brindisi - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Ohio 12th House District - Troy Balderson - R

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Pennsylvania 1st House District - Brian Fitzpatrick - R

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Pennsylvania 10th House District - Scott Perry - R

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Texas 7th House District - Lizzie Fletcher - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Texas 32nd House District - Colin Allred - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Utah 4th House District - Ben McAdams - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Virginia 2nd House District - Elaine Luria - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Virginia 7th House District - Abigail Spanberger - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Virginia 10th House District - Jennifer Wexton - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Washington 8th House District - Kim Schrier - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Minnesota 3rd House District - Dean Phillips - D

R
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Arizona 2nd House District - Ann Kirkpatrick - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Colorado 6th House District - Jason Crow - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Illinois 6th House District - Sean Casten - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Iowa 1st House District - Abby Finkenauer - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Kansas 3rd House District - Sharice Davids - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

Michigan 11th House District - Haley Stevens - D

D
Affordable Care Act Repeal
Comprehensively Reforming Immigration
Supporting Charter Schools
Expand Environmental Protections

All Federal Results

Position State First Name Last Name Party Status
Alaska Governor AK Mike Dunleavy Republican Winner
U.S. House of Representatives - Alaska At-Large Congressional District AK Don Young Republican Winner
Alabama Governor AL Kay Ivey Republican Winner
U.S. House of Representatives - Alabama 1st Congressional District AL Bradley Byrne Republican Winner
U.S. House of Representatives - Alabama 2nd Congressional District AL Martha Roby Republican Winner
U.S. House of Representatives - Alabama 3rd Congressional District AL Mike Rogers Republican Winner
U.S. House of Representatives - Alabama 4th Congressional District AL Robert Aderholt Republican Winner
U.S. House of Representatives - Alabama 5th Congressional District AL Mo Brooks Republican Winner
U.S. House of Representatives - Alabama 6th Congressional District AL Gary Palmer Republican Winner
U.S. House of Representatives - Alabama 7th Congressional District AL Terri Sewell Democratic Winner
Arkansas Governor AR Asa Hutchinson Republican Winner
U.S. House of Representatives - Arkansas 1st Congressional District AR Rick Crawford Republican Winner
U.S. House of Representatives - Arkansas 2nd Congressional District AR French Hill Republican Winner
U.S. House of Representatives - Arkansas 3rd Congressional District AR Steve Womack Republican Winner
U.S. House of Representatives - Arkansas 4th Congressional District AR Bruce Westerman Republican Winner
Arizona State Governor AZ Doug Ducey Republican Winner
U.S. House of Representatives - Arizona 1st Congressional District AZ Tom O'Halleran Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Arizona 2nd Congressional District AZ Ann Kirkpatrick Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Arizona 3rd Congressional District AZ Raul Grijalva Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Arizona 4th Congressional District AZ Paul Gosar Republican Winner
U.S. House of Representatives - Arizona 5th Congressional District AZ Andy Biggs Republican Winner
U.S. House of Representatives - Arizona 6th Congressional District AZ David Schweikert Republican Winner
U.S. House of Representatives - Arizona 7th Congressional District AZ Ruben Gallego Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Arizona 8th Congressional District AZ Debbie Lesko Republican Winner
U.S. House of Representatives - Arizona 9th Congressional District AZ Greg Stanton Democratic Winner
U.S. Senate - Arizona AZ Kyrsten Sinema Democratic Winner
California Governor CA Gavin Newsom Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 10th Congressional District CA Josh Harder Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 11th Congressional District CA Mark Desaulnier Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 12th Congressional District CA Nancy Pelosi Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 13th Congressional District CA Barbara Lee Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 14th Congressional District CA Jackie Speier Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 15th Congressional District CA Eric Swalwell Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 16th Congressional District CA Jim Costa Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 17th Congressional District CA Ro Khanna Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 18th Congressional District CA Anna Eshoo Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 19th Congressional District CA Zoe Lofgren Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 1st Congressional District CA Doug LaMalfa Republican Winner
U.S. House of Representatives - California 20th Congressional District CA Jimmy Panetta Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 21st Congressional District CA David Valadao Republican Winner
U.S. House of Representatives - California 22nd Congressional District CA Devin Nunes Republican Winner
U.S. House of Representatives - California 23rd Congressional District CA Kevin McCarthy Republican Winner
U.S. House of Representatives - California 24th Congressional District CA Salud Carbajal Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 25th Congressional District CA Katie Hill Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 26th Congressional District CA Julia Brownley Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 27th Congressional District CA Judy Chu Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 28th Congressional District CA Adam Schiff Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 29th Congressional District CA Tony Cardenas Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 2nd Congressional District CA Jared Huffman Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 30th Congressional District CA Brad Sherman Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 31st Congressional District CA Pete Aguilar Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 32nd Congressional District CA Grace Napolitano Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 33rd Congressional District CA Ted Lieu Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 34th Congressional District CA Jimmy Gomez Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 35th Congressional District CA Norma Torres Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 36th Congressional District CA Raul Ruiz Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 37th Congressional District CA Karen Bass Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 38th Congressional District CA Linda Sánchez Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 39th Congressional District CA Gil Cisneros Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 3rd Congressional District CA John Garamendi Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 40th Congressional District CA Lucille Roybal-Allard Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 41st Congressional District CA Mark Takano Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 42nd Congressional District CA Ken Calvert Republican Winner
U.S. House of Representatives - California 43rd Congressional District CA Maxine Waters Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 44th Congressional District CA Nanette Barragán Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 45th Congressional District CA Katie Porter Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 46th Congressional District CA Lou Correa Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 47th Congressional District CA Alan Lowenthal Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 48th Congressional District CA Harley Rouda Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 49th Congressional District CA Mike Levin Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 4th Congressional District CA Tom McClintock Republican Winner
U.S. House of Representatives - California 50th Congressional District CA Duncan Hunter Republican Winner
U.S. House of Representatives - California 51st Congressional District CA Juan Vargas Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 52nd Congressional District CA Scott Peters Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 53rd Congressional District CA Susan Davis Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 5th Congressional District CA Mike Thompson Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 6th Congressional District CA Doris Matsui Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 7th Congressional District CA Ami Bera Democratic Winner
U.S. House of Representatives - California 8th Congressional District CA Paul Cook Republican Winner
U.S. House of Representatives - California 9th Congressional District CA Jerry McNerney Democratic Winner
U.S. Senate - California CA Dianne Feinstein Democratic Winner
Colorado Governor CO Jared Polis Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Colorado 1st Congressional District CO Diana DeGette Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Colorado 2nd Congressional District CO Joe Neguse Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Colorado 3rd Congressional District CO Scott Tipton Republican Winner
U.S. House of Representatives - Colorado 4th Congressional District CO Ken Buck Republican Winner
U.S. House of Representatives - Colorado 5th Congressional District CO Doug Lamborn Republican Winner
U.S. House of Representatives - Colorado 6th Congressional District CO Jason Crow Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Colorado 7th Congressional District CO Ed Perlmutter Democratic Winner
Connecticut Governor CT Edward Lamont Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Connecticut 1st Congressional District CT John Larson Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Connecticut 2nd Congressional District CT Joe Courtney Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Connecticut 3rd Congressional District CT Rosa DeLauro Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Connecticut 4th Congressional District CT Jim Himes Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Connecticut 5th Congressional District CT Jahana Hayes Democratic Winner
U.S. Senate - Connecticut CT Christopher Murphy Democratic Winner
District of Columbia Delegate to the US House of Representatives DC Eleanor Norton Democratic Winner
District of Columbia US House of Representatives Shadow Member DC Franklin Garcia Democratic Winner
District of Columbia US Shadow Senator DC Michael Brown Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Delaware At-Large Congressional District DE Lisa Rochester Democratic Winner
U.S. Senate - Delaware DE Thomas Carper Democratic Winner
Florida Governor FL Ron DeSantis Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 10th Congressional District FL Val Demings Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 11th Congressional District FL Daniel Webster Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 12th Congressional District FL Gus Bilirakis Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 13th Congressional District FL Charlie Crist Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 14th Congressional District FL Kathy Castor Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 15th Congressional District FL Ross Spano Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 16th Congressional District FL Vern Buchanan Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 17th Congressional District FL Greg Steube Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 18th Congressional District FL Brian Mast Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 19th Congressional District FL Francis Rooney Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 1st Congressional District FL Matt Gaetz Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 20th Congressional District FL Alcee Hastings Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 21st Congressional District FL Lois Frankel Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 22nd Congressional District FL Ted Deutch Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 23rd Congressional District FL Debbie Wasserman Schultz Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 24th Congressional District FL Frederica Wilson Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 25th Congressional District FL Mario Diaz-Balart Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 26th Congressional District FL Debbie Powell Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 27th Congressional District FL Donna Shalala Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 2nd Congressional District FL Neal Dunn Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 3rd Congressional District FL Ted Yoho Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 4th Congressional District FL John Rutherford Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 5th Congressional District FL Al Lawson Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 6th Congressional District FL Michael Waltz Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 7th Congressional District FL Stephanie Murphy Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Florida 8th Congressional District FL Bill Posey Republican Winner
U.S. House of Representatives - Florida 9th Congressional District FL Darren Soto Democratic Winner
U.S. Senate - Florida FL Rick Scott Republican Winner
Georgia Governor GA Brian Kemp Republican Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 10th Congressional District GA Jody Hice Republican Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 11th Congressional District GA Barry Loudermilk Republican Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 12th Congressional District GA Rick Allen Republican Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 13th Congressional District GA David Callahan Republican Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 14th Congressional District GA Tom Graves Republican Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 1st Congressional District GA Earl Carter Republican Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 2nd Congressional District GA Herman West Republican Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 3rd Congressional District GA Drew Ferguson Republican Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 4th Congressional District GA Henry Johnson Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 5th Congressional District GA John Lewis Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 6th Congressional District GA Lucy McBath Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 7th Congressional District GA Rob Woodall Republican Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 8th Congressional District GA Austin Scott Republican Winner
U.S. House of Representatives - Georgia 9th Congressional District GA Doug Collins Republican Winner
Hawaii Governor HI David Ige Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Hawaii 1st Congressional District HI Ed Case Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Hawaii 2nd Congressional District HI Tulsi Gabbard Democratic Winner
U.S. Senate - Hawaii HI Mazie Hirono Democratic Winner
Iowa Governor IA Kim Reynolds Republican Winner
U.S. House of Representatives - Iowa 1st Congressional District IA Abby Finkenauer Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Iowa 2nd Congressional District IA Dave Loebsack Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Iowa 3rd Congressional District IA Cindy Axne Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Iowa 4th Congressional District IA Steve King Republican Winner
Idaho Governor ID Brad Little Republican Winner
U.S. House of Representatives - Idaho 1st Congressional District ID Russ Fulcher Republican Winner
U.S. House of Representatives - Idaho 2nd Congressional District ID Mike Simpson Republican Winner
Illinois Governor IL J.B. Pritzker Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 10th Congressional District IL Brad Schneider Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 11th Congressional District IL Bill Foster Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 12th Congressional District IL Mike Bost Republican Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 13th Congressional District IL Rodney Davis Republican Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 14th Congressional District IL Lauren Underwood Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 15th Congressional District IL John Shimkus Republican Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 16th Congressional District IL Adam Kinzinger Republican Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 17th Congressional District IL Cheri Bustos Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 18th Congressional District IL Darin Lahood Republican Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 1st Congressional District IL Bobby Rush Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 2nd Congressional District IL Robin Kelly Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 3rd Congressional District IL Daniel Lipinski Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 4th Congressional District IL Jesus 'Chuy' Garcia Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 5th Congressional District IL Mike Quigley Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 6th Congressional District IL Sean Casten Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 7th Congressional District IL Danny Davis Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 8th Congressional District IL Raja Krishnamoorthi Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Illinois 9th Congressional District IL Janice Schakowsky Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Indiana 1st Congressional District IN Peter Visclosky Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Indiana 2nd Congressional District IN Jackie Walorski Republican Winner
U.S. House of Representatives - Indiana 3rd Congressional District IN Jim Banks Republican Winner
U.S. House of Representatives - Indiana 4th Congressional District IN Jim Baird Republican Winner
U.S. House of Representatives - Indiana 5th Congressional District IN Susan Brooks Republican Winner
U.S. House of Representatives - Indiana 6th Congressional District IN Greg Pence Republican Winner
U.S. House of Representatives - Indiana 7th Congressional District IN André Carson Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Indiana 8th Congressional District IN Larry Bucshon Republican Winner
U.S. House of Representatives - Indiana 9th Congressional District IN Trey Hollingsworth Republican Winner
U.S. Senate - Indiana IN Mike Braun Republican Winner
Kansas State Governor KS Laura Kelly Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Kansas 1st Congressional District KS Roger Marshall Republican Winner
U.S. House of Representatives - Kansas 2nd Congressional District KS Steve Watkins Republican Winner
U.S. House of Representatives - Kansas 3rd Congressional District KS Sharice Davids Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Kansas 4th Congressional District KS Ron Estes Republican Winner
U.S. House of Representatives - Kentucky 1st Congressional District KY James Comer Republican Winner
U.S. House of Representatives - Kentucky 2nd Congressional District KY S. Guthrie Republican Winner
U.S. House of Representatives - Kentucky 3rd Congressional District KY John Yarmuth Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Kentucky 4th Congressional District KY Thomas Massie Republican Winner
U.S. House of Representatives - Kentucky 5th Congressional District KY Harold Rogers Republican Winner
U.S. House of Representatives - Kentucky 6th Congressional District KY Andy Barr Republican Winner
U.S. House of Representatives - Louisiana 1st Congressional District LA Steve Scalise Republican Winner
U.S. House of Representatives - Louisiana 2nd Congressional District LA Cedric Richmond Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Louisiana 3rd Congressional District LA Clay Higgins Republican Winner
U.S. House of Representatives - Louisiana 4th Congressional District LA Mike Johnson Republican Winner
U.S. House of Representatives - Louisiana 5th Congressional District LA Ralph Abraham Republican Winner
U.S. House of Representatives - Louisiana 6th Congressional District LA Garret Graves Republican Winner
Massachusetts Governor MA Charlie Baker Republican Winner
U.S. House of Representatives - Massachusetts 1st Congressional District MA Richard Neal Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Massachusetts 2nd Congressional District MA James McGovern Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Massachusetts 3rd Congressional District MA Lori Trahan Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Massachusetts 4th Congressional District MA Joseph Kennedy Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Massachusetts 5th Congressional District MA Katherine Clark Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Massachusetts 6th Congressional District MA Seth Moulton Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Massachusetts 7th Congressional District MA Ayanna Pressley Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Massachusetts 8th Congressional District MA Stephen Lynch Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Massachusetts 9th Congressional District MA Bill Keating Democratic Winner
U.S. Senate - Massachusetts MA Elizabeth Warren Democratic Winner
Maryland Governor MD Larry Hogan Republican Winner
U.S. House of Representatives - Maryland 1st Congressional District MD Andy Harris Republican Winner
U.S. House of Representatives - Maryland 2nd Congressional District MD C.A. Ruppersberger Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Maryland 3rd Congressional District MD John Sarbanes Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Maryland 4th Congressional District MD Anthony Brown Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Maryland 5th Congressional District MD Steny Hoyer Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Maryland 6th Congressional District MD David Trone Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Maryland 7th Congressional District MD Elijah Cummings Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Maryland 8th Congressional District MD Jamie Raskin Democratic Winner
U.S. Senate - Maryland MD Ben Cardin Democratic Winner
Maine Governor ME Janet Mills Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Maine 1st Congressional District ME Chellie Pingree Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Maine 2nd Congressional District ME Jared Golden Democratic Winner
U.S. Senate - Maine ME Angus King Independent Winner
Michigan State Governor MI Gretchen Whitmer Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 10th Congressional District MI Paul Mitchell Republican Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 11th Congressional District MI Haley Stevens Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 12th Congressional District MI Debbie Dingell Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 13th Congressional District MI Rashida Tlaib Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 14th Congressional District MI Brenda Lawrence Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 1st Congressional District MI Jack Bergman Republican Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 2nd Congressional District MI Bill Huizenga Republican Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 3rd Congressional District MI Justin Amash Republican Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 4th Congressional District MI John Moolenaar Republican Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 5th Congressional District MI Dan Kildee Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 6th Congressional District MI Fred Upton Republican Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 7th Congressional District MI Tim Walberg Republican Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 8th Congressional District MI Elissa Slotkin Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Michigan 9th Congressional District MI Andy Levin Democratic Winner
U.S. Senate - Michigan MI Debbie Stabenow Democratic Winner
Minnesota Governor MN Tim Walz Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Minnesota 1st Congressional District MN Jim Hagedorn Republican Winner
U.S. House of Representatives - Minnesota 2nd Congressional District MN Angie Craig Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Minnesota 3rd Congressional District MN Dean Phillips Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Minnesota 4th Congressional District MN Betty McCollum Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Minnesota 5th Congressional District MN Ilhan Omar Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Minnesota 6th Congressional District MN Tom Emmer Republican Winner
U.S. House of Representatives - Minnesota 7th Congressional District MN Collin Peterson Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Minnesota 8th Congressional District MN Pete Stauber Republican Winner
U.S. Senate - Minnesota MN Amy Klobuchar Democratic Winner
U.S. Senate - Minnesota (Special Election) MN Tina Smith Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Missouri 1st Congressional District MO William Clay Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Missouri 2nd Congressional District MO Ann Wagner Republican Winner
U.S. House of Representatives - Missouri 3rd Congressional District MO Blaine Luetkemeyer Republican Winner
U.S. House of Representatives - Missouri 4th Congressional District MO Vicky Hartzler Republican Winner
U.S. House of Representatives - Missouri 5th Congressional District MO Emanuel Cleaver Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Missouri 6th Congressional District MO Sam Graves Republican Winner
U.S. House of Representatives - Missouri 7th Congressional District MO Billy Long Republican Winner
U.S. House of Representatives - Missouri 8th Congressional District MO Jason Smith Republican Winner
U.S. Senate - Missouri MO Josh Hawley Republican Winner
U.S. House of Representatives - Mississippi 1st Congressional District MS Trent Kelly Republican Winner
U.S. House of Representatives - Mississippi 2nd Congressional District MS Bennie Thompson Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Mississippi 3rd Congressional District MS Michael Guest Republican Winner
U.S. House of Representatives - Mississippi 4th Congressional District MS Steven Palazzo Republican Winner
U.S. Senate - Mississippi MS Roger Wicker Republican Winner
U.S. Senate - Mississippi (Unexpired Term) MS Cindy Hyde-Smith Nonpartisan Winner
U.S. House of Representatives - Montana At-Large Congressional District MT Greg Gianforte Republican Winner
U.S. Senate - Montana MT Jon Tester Democratic Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 10th Congressional District NC Patrick McHenry Republican Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 11th Congressional District NC Mark Meadows Republican Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 12th Congressional District NC Alma Adams Democratic Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 13th Congressional District NC Ted Budd Republican Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 1st Congressional District NC G.K. Butterfield Democratic Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 2nd Congressional District NC George Holding Republican Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 3rd Congressional District NC Walter Jones Republican Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 4th Congressional District NC David Price Democratic Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 5th Congressional District NC Virginia Foxx Republican Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 6th Congressional District NC B. Walker Republican Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 7th Congressional District NC David Rouzer Republican Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 8th Congressional District NC Richard Hudson Republican Winner
U.S. House of Representatives - North Carolina 9th Congressional District NC Mark Harris Republican Winner
U.S. House of Representatives - North Dakota At-Large Congressional District ND Kelly Armstrong Republican Winner
U.S. Senate - North Dakota ND Kevin Cramer Republican Winner
Nebraska Governor NE Pete Ricketts Republican Winner
U.S. House of Representatives - Nebraska 1st Congressional District NE Jeff Fortenberry Republican Winner
U.S. House of Representatives - Nebraska 2nd Congressional District NE Don Bacon Republican Winner
U.S. House of Representatives - Nebraska 3rd Congressional District NE Adrian Smith Republican Winner
U.S. Senate - Nebraska NE Deb Fischer Republican Winner
New Hampshire Governor NH Chris Sununu Republican Winner
U.S. House of Representatives - New Hampshire 1st Congressional District NH Chris Pappas Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Hampshire 2nd Congressional District NH Ann Kuster Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 10th Congressional District NJ Donald Payne Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 11th Congressional District NJ Mikie Sherrill Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 12th Congressional District NJ Bonnie Coleman Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 1st Congressional District NJ Donald Norcross Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 2nd Congressional District NJ Jeff Van Drew Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 3rd Congressional District NJ Andy Kim Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 4th Congressional District NJ Christopher Smith Republican Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 5th Congressional District NJ Josh Gottheimer Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 6th Congressional District NJ Frank Pallone Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 7th Congressional District NJ Tom Malinowski Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 8th Congressional District NJ Albio Sires Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Jersey 9th Congressional District NJ Bill Pascrell Democratic Winner
U.S. Senate - New Jersey NJ Robert Menendez Democratic Winner
New Mexico Governor NM Michelle Grisham Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Mexico 1st Congressional District NM Debra Haaland Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Mexico 2nd Congressional District NM Xochitl Torres Small Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New Mexico 3rd Congressional District NM Ben Luján Democratic Winner
U.S. Senate - New Mexico NM Martin Heinrich Democratic Winner
Nevada Governor NV Steve Sisolak Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Nevada 1st Congressional District NV Dina Titus Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Nevada 2nd Congressional District NV Mark Amodei Republican Winner
U.S. House of Representatives - Nevada 3rd Congressional District NV Susie Lee Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Nevada 4th Congressional District NV Steven Horsford Democratic Winner
U.S. Senate - Nevada NV Jacky Rosen Democratic Winner
New York State Governor NY Andrew Cuomo Democratic Winner
New York State Governor NY Andrew Cuomo Independence Winner
New York State Governor NY Andrew Cuomo Women's Equality Winner
New York State Governor NY Andrew Cuomo Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 10th Congressional District NY Jerrold Nadler Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 10th Congressional District NY Jerrold Nadler Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 11th Congressional District NY Max Rose Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 11th Congressional District NY Max Rose Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 11th Congressional District NY Max Rose Women's Equality Winner
U.S. House of Representatives - New York 12th Congressional District NY Carolyn Maloney Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 12th Congressional District NY Carolyn Maloney Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 13th Congressional District NY Adriano Espaillat Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 13th Congressional District NY Adriano Espaillat Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 14th Congressional District NY Alexandria Ocasio-Cortez Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 15th Congressional District NY Jose Serrano Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 15th Congressional District NY Jose Serrano Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 16th Congressional District NY Eliot Engel Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 16th Congressional District NY Eliot Engel Women's Equality Winner
U.S. House of Representatives - New York 16th Congressional District NY Eliot Engel Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 17th Congressional District NY Nita Lowey Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 17th Congressional District NY Nita Lowey Women's Equality Winner
U.S. House of Representatives - New York 17th Congressional District NY Nita Lowey Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 18th Congressional District NY Sean Maloney Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 18th Congressional District NY Sean Maloney Independence Winner
U.S. House of Representatives - New York 18th Congressional District NY Sean Maloney Women's Equality Winner
U.S. House of Representatives - New York 18th Congressional District NY Sean Maloney Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 19th Congressional District NY Antonio Delgado Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 19th Congressional District NY Antonio Delgado Women's Equality Winner
U.S. House of Representatives - New York 19th Congressional District NY Antonio Delgado Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 1st Congressional District NY Lee Zeldin Conservative Winner
U.S. House of Representatives - New York 1st Congressional District NY Lee Zeldin Independence Winner
U.S. House of Representatives - New York 1st Congressional District NY Lee Zeldin Reform Winner
U.S. House of Representatives - New York 1st Congressional District NY Lee Zeldin Republican Winner
U.S. House of Representatives - New York 20th Congressional District NY Paul Tonko Women's Equality Winner
U.S. House of Representatives - New York 20th Congressional District NY Paul Tonko Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 20th Congressional District NY Paul Tonko Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 20th Congressional District NY Paul Tonko Reform Winner
U.S. House of Representatives - New York 21st Congressional District NY Elise Stefanik Conservative Winner
U.S. House of Representatives - New York 21st Congressional District NY Elise Stefanik Independence Winner
U.S. House of Representatives - New York 21st Congressional District NY Elise Stefanik Reform Winner
U.S. House of Representatives - New York 21st Congressional District NY Elise Stefanik Republican Winner
U.S. House of Representatives - New York 22nd Congressional District NY Anthony Brindisi Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 22nd Congressional District NY Anthony Brindisi Independence Winner
U.S. House of Representatives - New York 22nd Congressional District NY Anthony Brindisi Women's Equality Winner
U.S. House of Representatives - New York 22nd Congressional District NY Anthony Brindisi Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 23rd Congressional District NY Thomas Reed Conservative Winner
U.S. House of Representatives - New York 23rd Congressional District NY Thomas Reed Independence Winner
U.S. House of Representatives - New York 23rd Congressional District NY Thomas Reed Republican Winner
U.S. House of Representatives - New York 24th Congressional District NY John Katko Independence Winner
U.S. House of Representatives - New York 24th Congressional District NY John Katko Reform Winner
U.S. House of Representatives - New York 24th Congressional District NY John Katko Republican Winner
U.S. House of Representatives - New York 24th Congressional District NY John Katko Conservative Winner
U.S. House of Representatives - New York 25th Congressional District NY Joseph Morelle Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 25th Congressional District NY Joseph Morelle Independence Winner
U.S. House of Representatives - New York 25th Congressional District NY Joseph Morelle Women's Equality Winner
U.S. House of Representatives - New York 25th Congressional District NY Joseph Morelle Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 26th Congressional District NY Brian Higgins Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 26th Congressional District NY Brian Higgins Women's Equality Winner
U.S. House of Representatives - New York 26th Congressional District NY Brian Higgins Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 27th Congressional District NY Chris Collins Independence Winner
U.S. House of Representatives - New York 27th Congressional District NY Chris Collins Reform Winner
U.S. House of Representatives - New York 27th Congressional District NY Chris Collins Republican Winner
U.S. House of Representatives - New York 2nd Congressional District NY Peter King Reform Winner
U.S. House of Representatives - New York 2nd Congressional District NY Peter King Republican Winner
U.S. House of Representatives - New York 2nd Congressional District NY Peter King Conservative Winner
U.S. House of Representatives - New York 2nd Congressional District NY Peter King Independence Winner
U.S. House of Representatives - New York 3rd Congressional District NY Thomas Suozzi Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 3rd Congressional District NY Thomas Suozzi Independence Winner
U.S. House of Representatives - New York 3rd Congressional District NY Thomas Suozzi Reform Winner
U.S. House of Representatives - New York 3rd Congressional District NY Thomas Suozzi Women's Equality Winner
U.S. House of Representatives - New York 3rd Congressional District NY Thomas Suozzi Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 4th Congressional District NY Kathleen Rice Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 4th Congressional District NY Kathleen Rice Women's Equality Winner
U.S. House of Representatives - New York 5th Congressional District NY Gregory Meeks Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 6th Congressional District NY Grace Meng Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 6th Congressional District NY Grace Meng Reform Winner
U.S. House of Representatives - New York 6th Congressional District NY Grace Meng Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 7th Congressional District NY Nydia Velazquez Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 7th Congressional District NY Nydia Velazquez Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 8th Congressional District NY Hakeem Jeffries Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 8th Congressional District NY Hakeem Jeffries Working Families Winner
U.S. House of Representatives - New York 9th Congressional District NY Yvette Clarke Democratic Winner
U.S. House of Representatives - New York 9th Congressional District NY Yvette Clarke Working Families Winner
U.S. Senate - New York NY Kirsten Gillibrand Democratic Winner
U.S. Senate - New York NY Kirsten Gillibrand Independence Winner
U.S. Senate - New York NY Kirsten Gillibrand Women's Equality Winner
U.S. Senate - New York NY Kirsten Gillibrand Working Families Winner
Ohio Governor OH Mike DeWine Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 10th Congressional District OH Mike Turner Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 11th Congressional District OH Marcia Fudge Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 12th Congressional District OH Troy Balderson Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 13th Congressional District OH Tim Ryan Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 14th Congressional District OH David Joyce Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 15th Congressional District OH Steve Stivers Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 16th Congressional District OH Anthony Gonzalez Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 1st Congressional District OH Steve Chabot Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 2nd Congressional District OH Brad Wenstrup Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 3rd Congressional District OH Joyce Beatty Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 4th Congressional District OH Jim Jordan Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 5th Congressional District OH Bob Latta Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 6th Congressional District OH Bill Johnson Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 7th Congressional District OH Bob Gibbs Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 8th Congressional District OH Warren Davidson Republican Winner
U.S. House of Representatives - Ohio 9th Congressional District OH Marcy Kaptur Democratic Winner
U.S. Senate - Ohio OH Sherrod Brown Democratic Winner
Oklahoma Governor OK Kevin Stitt Republican Winner
U.S. House of Representatives - Oklahoma 1st Congressional District OK Kevin Hern Republican Winner
U.S. House of Representatives - Oklahoma 2nd Congressional District OK Markwayne Mullin Republican Winner
U.S. House of Representatives - Oklahoma 3rd Congressional District OK Frank Lucas Republican Winner
U.S. House of Representatives - Oklahoma 4th Congressional District OK Tom Cole Republican Winner
U.S. House of Representatives - Oklahoma 5th Congressional District OK Kendra Horn Democratic Winner
Oregon Governor OR Kate Brown Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Oregon 1st Congressional District OR Suzanne Bonamici Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Oregon 2nd Congressional District OR Greg Walden Republican Winner
U.S. House of Representatives - Oregon 3rd Congressional District OR Earl Blumenauer Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Oregon 4th Congressional District OR Peter DeFazio Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Oregon 5th Congressional District OR Kurt Schrader Democratic Winner
Pennsylvania Governor PA Tom Wolf Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 10th Congressional District PA Scott Perry Republican Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 11th Congressional District PA Lloyd Smucker Republican Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 12th Congressional District PA Thomas Marino Republican Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 13th Congressional District PA John Joyce Republican Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 14th Congressional District PA Guy Reschenthaler Republican Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 15th Congressional District PA Glenn Thompson Republican Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 16th Congressional District PA George Kelly Republican Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 17th Congressional District PA Conor Lamb Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 18th Congressional District PA Michael Doyle Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 1st Congressional District PA Brian Fitzpatrick Republican Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 2nd Congressional District PA Brendan Boyle Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 3rd Congressional District PA Dwight Evans Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 4th Congressional District PA Madeleine Dean Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 5th Congressional District PA Mary Scanlon Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 6th Congressional District PA Christina Houlahan Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 7th Congressional District PA Susan Wild Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 8th Congressional District PA Matthew Cartwright Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Pennsylvania 9th Congressional District PA Daniel Meuser Republican Winner
U.S. Senate - Pennsylvania PA Bob Casey Democratic Winner
Rhode Island Governor RI Gina Raimondo Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Rhode Island 1st Congressional District RI David Cicilline Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Rhode Island 2nd Congressional District RI Jim Langevin Democratic Winner
U.S. Senate - Rhode Island RI Sheldon Whitehouse Democratic Winner
South Carolina Governor SC Henry McMaster Republican Winner
U.S. House of Representatives - South Carolina 1st Congressional District SC Joe Cunningham Democratic Winner
U.S. House of Representatives - South Carolina 2nd Congressional District SC Joe Wilson Republican Winner
U.S. House of Representatives - South Carolina 3rd Congressional District SC Jeff Duncan Republican Winner
U.S. House of Representatives - South Carolina 4th Congressional District SC William Timmons Republican Winner
U.S. House of Representatives - South Carolina 5th Congressional District SC Ralph Norman Republican Winner
U.S. House of Representatives - South Carolina 6th Congressional District SC James Clyburn Democratic Winner
U.S. House of Representatives - South Carolina 7th Congressional District SC Tom Rice Republican Winner
South Dakota Governor SD Kristi Noem Republican Winner
U.S. House of Representatives - South Dakota At-Large Congressional District SD Dustin Johnson Republican Winner
Tennessee Governor TN Bill Lee Republican Winner
U.S. House of Representatives - Tennessee 1st Congressional District TN Phil Roe Republican Winner
U.S. House of Representatives - Tennessee 2nd Congressional District TN Tim Burchett Republican Winner
U.S. House of Representatives - Tennessee 3rd Congressional District TN Chuck Fleischmann Republican Winner
U.S. House of Representatives - Tennessee 4th Congressional District TN Scott DesJarlais Republican Winner
U.S. House of Representatives - Tennessee 5th Congressional District TN Jim Cooper Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Tennessee 6th Congressional District TN John Rose Republican Winner
U.S. House of Representatives - Tennessee 7th Congressional District TN Mark Green Republican Winner
U.S. House of Representatives - Tennessee 8th Congressional District TN David Kustoff Republican Winner
U.S. House of Representatives - Tennessee 9th Congressional District TN Steve Cohen Democratic Winner
U.S. Senate - Tennessee TN Marsha Blackburn Republican Winner
Texas State Governor TX Greg Abbott Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 10th Congressional District TX Michael McCaul Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 11th Congressional District TX Mike Conaway Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 12th Congressional District TX Kay Granger Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 13th Congressional District TX Mac Thornberry Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 14th Congressional District TX Randy Weber Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 15th Congressional District TX Vicente Gonzalez Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 16th Congressional District TX Veronica Escobar Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 17th Congressional District TX Bill Flores Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 18th Congressional District TX Sheila Lee Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 19th Congressional District TX Jodey Arrington Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 1st Congressional District TX Louie Gohmert Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 20th Congressional District TX Joaquin Castro Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 21st Congressional District TX Chip Roy Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 22nd Congressional District TX Pete Olson Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 24th Congressional District TX Kenny Marchant Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 25th Congressional District TX Roger Williams Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 26th Congressional District TX Michael Burgess Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 27th Congressional District TX Michael Cloud Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 28th Congressional District TX Henry Cuellar Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 29th Congressional District TX Sylvia Garcia Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 2nd Congressional District TX Dan Crenshaw Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 30th Congressional District TX Eddie Johnson Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 31st Congressional District TX John Carter Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 32nd Congressional District TX Colin Allred Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 33rd Congressional District TX Marc Veasey Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 34th Congressional District TX Filemon Vela Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 35th Congressional District TX Lloyd Doggett Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 36th Congressional District TX Brian Babin Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 3rd Congressional District TX Van Taylor Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 4th Congressional District TX John Ratcliffe Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 5th Congressional District TX Lance Gooden Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 6th Congressional District TX Ron Wright Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 7th Congressional District TX Lizzie Fletcher Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Texas 8th Congressional District TX Kevin Brady Republican Winner
U.S. House of Representatives - Texas 9th Congressional District TX Al Green Democratic Winner
U.S. Senate - Texas TX Ted Cruz Republican Winner
U.S. House of Representatives - Utah 1st Congressional District UT Rob Bishop Republican Winner
U.S. House of Representatives - Utah 2nd Congressional District UT Chris Stewart Republican Winner
U.S. House of Representatives - Utah 3rd Congressional District UT John Curtis Republican Winner
U.S. House of Representatives - Utah 4th Congressional District UT Ben McAdams Democratic Winner
U.S. Senate - Utah UT Mitt Romney Republican Winner
U.S. House of Representatives - Virginia 10th Congressional District VA Jennifer Wexton Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Virginia 11th Congressional District VA Gerald Connolly Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Virginia 1st Congressional District VA Robert Wittman Republican Winner
U.S. House of Representatives - Virginia 2nd Congressional District VA Elaine Luria Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Virginia 3rd Congressional District VA Robert Scott Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Virginia 4th Congressional District VA A. McEachin Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Virginia 5th Congressional District VA Denver Riggleman Republican Winner
U.S. House of Representatives - Virginia 6th Congressional District VA Ben Cline Republican Winner
U.S. House of Representatives - Virginia 7th Congressional District VA Abigail Spanberger Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Virginia 8th Congressional District VA Donald Beyer Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Virginia 9th Congressional District VA H. Griffith Republican Winner
U.S. Senate - Virginia VA Timothy Kaine Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Vermont At-Large Congressional District VT Peter Welch Democratic Winner
U.S. Senate - Vermont VT Bernie Sanders Independent Winner
Vermont Governor VT Phil Scott Republican Winner
U.S. House of Representatives - Washington 10th Congressional District WA Denny Heck Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Washington 1st Congressional District WA Suzan DelBene Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Washington 2nd Congressional District WA Rick Larsen Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Washington 3rd Congressional District WA Jaime Beutler Republican Winner
U.S. House of Representatives - Washington 4th Congressional District WA Dan Newhouse Republican Winner
U.S. House of Representatives - Washington 5th Congressional District WA Cathy Rodgers Republican Winner
U.S. House of Representatives - Washington 6th Congressional District WA Derek Kilmer Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Washington 7th Congressional District WA Pramila Jayapal Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Washington 8th Congressional District WA Kim Schrier Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Washington 9th Congressional District WA Adam Smith Democratic Winner
U.S. Senate - Washington WA Maria Cantwell Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Wisconsin 1st Congressional District WI Bryan Steil Republican Winner
U.S. House of Representatives - Wisconsin 2nd Congressional District WI Mark Pocan Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Wisconsin 3rd Congressional District WI Ron Kind Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Wisconsin 4th Congressional District WI Gwen Moore Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Wisconsin 5th Congressional District WI F. James Sensenbrenner Republican Winner
U.S. House of Representatives - Wisconsin 6th Congressional District WI Glenn Grothman Republican Winner
U.S. House of Representatives - Wisconsin 7th Congressional District WI Sean Duffy Republican Winner
U.S. House of Representatives - Wisconsin 8th Congressional District WI Mike Gallagher Republican Winner
U.S. Senate - Wisconsin WI Tammy Baldwin Democratic Winner
Wisconsin Governor WI Tony Evers Democratic Winner
U.S. House of Representatives - West Virginia 1st Congressional District WV David McKinley Republican Winner
U.S. House of Representatives - West Virginia 2nd Congressional District WV Alex Mooney Republican Winner
U.S. House of Representatives - West Virginia 3rd Congressional District WV Carol Miller Republican Winner
U.S. Senate - West Virginia WV Joseph Manchin Democratic Winner
U.S. House of Representatives - Wyoming At-Large Congressional District WY Liz Cheney Republican Winner
U.S. Senate - Wyoming WY John Barrasso Republican Winner
Wyoming Governor WY Mark Gordon Republican Winner
c

Learn how Phone2Action can help you develop your advocacy strategy for the 2019 legislative session.

Fill out the form below to learn more: